Bizony, kimondani sem kevés egy honlap életében – felnőtté vált a szenci magyarok honlapja, betöltötte 18. életévét. Hivatalosan megalapítva 2007. október 27-én…/ag078

Már 2007 júniusában kezdődtek az előkészítések és őszre sikerült Zsuzsa lányom szakértelmével beindítani. Háromszor lett felújítva, mire elnyerte a mai külalakot és a megszokott tartalmakat.

Felnőtté vált, ezért új életet kell kezdenie, főleg azért, mert sokasodnak az akciók és talán még én is öregszem :-).
A legfőbb ok azonban az, hogy magyar intézményeink intenzívebb saját honlapmunkájuk által (ami amúgy örvendetes) felaprózódunk, az óvoda honlapját általában a szülők, az alapiskoláét és szakközépiskolánk honlapjait pedig gyerekek, szülők egyaránt. Ha a Múzeumban van a szenci magyarok számára valami érdekes előadás, kiállítás, megjelenik a saját honlapján is, ugyanúgy a Szenc és Vidéke Társulás hírei…és így tovább. Egymás honlapjait nem nagyon nézegetik.

Kellene egy felnőtt Szenci Magyarok Honlapja, amely egyesíteni, központosítani tudná a leendő és múlt eseményeket, az intézmények megoszthatnák sikereiket, de gondjaikat-bajaikat is. Ettől még a saját honlapok vígan működhetnek tovább.

Ezt pedig már egy vagy két ember nem csinálhatja – erre már szerkesztői csapatot kell összeállítani. Az alapelv lehetne a következő: minden intézmény a saját területét maga kezelné – tehát az óvodai leendő, ill. múlt eseményeket az óvodai szerkesztő(k), az iskolaiakat az ottani megbízott személyzet és így tovább. Ha már anyagot tesz fel egy intézmény a saját honlapjára, már csak kis időbe és energiába kerül feltenni azt a szenc.sk honlapra is. Természetesen amíg tudok, bedolgozom a csapatnak.

Így egy helyen, napra (órára) készen elérhetők lennének az események, amire a 7%-os szenci magyarságnak égető szüksége lesz.

Végezetül hadd köszönjem meg mindenkinek az eddigi szép munkáját, bedolgozását és elnézést kérek az esetleges türelmetlen sürgetésért, ha nem kaptam időre „anyagot“!

Szakmai köszönet illeti Zsuzsa lányomat, aki végig elláta és ma is ellátja a felelős admin-i feladatokat.

Hajrá www.szenc.sk! Hajrá  Szenci Magyarok Weboldala! 

Agárdy Gábor  (olyan alapító és főszerkesztő-féleség)