Október 29-én helyhatósági és egyben megyei választások lesznek az országban, amikor megválasztjuk városi és megyei képviselőinket, valamint polgármesterünket és megyeelnökünket is...

A szenci magyarok aktivizálódása már most kívánatos lenne, mert városunk nem minden polgárának világos a helyzetünk, ami több okból is nem rózsás. Hátrányosan érintenek minket  (szenci magyarokat), a Szövetség-Aliancia (a szlovákiai magyarok nemrég megalakult egységes pártjának) belharcai, szerencsére ez Szencre nem jellemző, de Pozsony-megyére már igen. A tájékozatlanság és az időközben betelepült "újszenciek" többezres tömegei sem segítenek a helyzet megértésében. A Covid-járvány is megtette a magáét, fékezte az ismeretterjesztést és a tájékoztatást.

Ezért a www.szenc.sk szerkesztősége a Szövetség-Aliancia Szenci Alapszervezetének kérésére tájékoztatásképpen idejében ismerteti a Szövetség-Aliancia szenci képviselőjelöltjeit az 1. és 2. körzetben (a 3.körzetben a párt nem állított jelölteket) és a körzetekhez tartozó utcák jegyzékét.

Tartalmasabb információk (a képviselőjelöltek életrajza, fényképe, csoportos és egyéni választási programjuk ismertetése, stb.) nagyjából 4 héttel a választások előtt kerülnek honlapunkon bemutatásra.

Szerkesztőségünk - mint mindig a választások előtt - blogokkal is készül megvilágítani a helyzetet úgy Szencen mint Pozsony-megyében is. Nekünk minden szenci magyar a partnerünk, meg természetesen minden jóakaratú szenci szlovák polgártársunk is.

Részletes információk a választásokról honlapunkon itt találhatók:
https://www.szenc.sk/hu/Cikkek/Szenc-es-videke/onkormanyzati-es-megyei-valasztasok-2022-x-29-.alej

- – – – – – – – – – – – - 

A szenci Szövetség-Aliancia képviselőjelöltjei:

1. választási körzet (balról - jobbra):

Mgr. GALAMBOS Rudolf
PhDr. NÉMETH Gabriella
POLÁK Zoltán
Mgr. SZABOVÁ Gabriela
Bc. SIMON Bence

 kozos kep logoval 1  

Az 1. körzet utcajegyzéke (9 képviselő választható):

Bratislavská č. 3-25 (csak a páratlan házszámok), Pivničná, Farské námestie, Moyzesova, Robotnícka, Vinohradnícka, Šafárikova, Fraňa Kráľa, Tehelná, Krátka, J.Jesenského, Mierové námestie, Námestie 1. mája, Trnavská, m.č. Svätý Martin, Dúhová, Boldocká cesta, Rosná, Slnečná, Mlynská, Jasná, Kvetná, Vrbenského, Hečkova, Fučíkova, Štefánikova, Vodná, Rybárska, Štúrova, SNP, Školská, Hollého, Hurbanova, Kollárova, Turecká, Pod vinicami, Železničná, Šamorínska, Nitrianska

- – – – – – – – – – – – - 

2. választási körzet (balról - jobbra):

Ing. KLENOVICS Gábor
Mgr. BÁRDOS Gyula
Ing. NÉMETH Tibor
MUDr. MÉSZÁROS Miklós, MBA
CSUKA Attila

kozos kep logoval 2  

Az 2. körzet utcajegyzéke (8 képviselő választható):

Pezinská, Záhradnícka, Žarnovova, Ľ.Fullu, Baničova, Jána Smreka, E.B.Lukáča, Novomeského, Bratislavská č. 2-30 és 27-75 (csak páros házszámok), Kalinčiakova, Liptovská, M.Urbana, Gagarinova, Pri Striebornom jazere, Zemplínska, Jánošíkova, Oravská, Kysucká, Považská, Inovecká, Žitavská, Svätoplukova, Bernolákova, Košická, Pribinova, Sokolská, Vajanského, Mäsiarska, Lichnerova, J.G.Tajovského, Fándlyho, Chalupkova, A.Sládkoviča, Hviezdoslavova, Priemyselná, Bélu Bartóka, Letná, Športová, Strieborné jazero

- – – – – – – – – – – – - 

A 3. körzetben a Szövetség-Aliancia nem állít képviselőjelölteket.

A 3. körzet utcajegyzéke (4 képviselő választható):

Svätého Urbana, Škorcová, Pri Štifte, J.Murgaša, J.Farkasa, J.Csermáka, A.Hlinku, A.Dubčeka, Mesačná, Lipová, Zimná, Jesenná, Agátová, Brezová, Dlhá, Orechová, Jarná, Lúčna, Drozdia, Jastrabia, Slávičia, Ulica pri Včelárikoch, Škovránčia, Holubia, Lastovičia, Sovia, Vtáčia, Sadová, , Slnečné jazerá, Karasová, Ulica pri Čiernej vode; Vrabčia, Horný dvor, Poľná, Diaľničná, Gaštanová, Čerešňová, Višňová, Šípková, Trnková, Drienková, Bazová, Marhuľová, Morušová, Javorová, Hany Zelinovej, Dobšinského, Karola Šišku, Ulica pri Búroši, Lesná, Jedľová, Smreková, Borovicová, Borievková, Okružná, Horná, Dolná, Turnianska, Sereďská, Muškátová,