(2011. 12. 14 - 00:00)
Korunk a megvalósult abszurditások világa, hiszen csupa olyan dolog látszik megvalósulni rutinszerűen nap mint nap, amiről nemrég még azt gondoltuk, hogy ez maga a teljes képtelenség. A szemünk előtt látszik összeomlani például a második világháború utáni egész békerendszer, ennek minden iszonyú következményével együtt. Európa urai ugyan érzik a történelmi veszélyt, de olyan mértékben foglyai az önmagát szerényen „politikailag korrekt” beszédnek nevező globális vélemény-hatalmi diktatúrának, hogy nem képesek sem a helyzet elbeszélésére, sem a teendők megbeszélésére. A mostani válságtanácskozás ennek a képtelenségnek volt újabb drámai megnyilvánulása.
(2011. 12. 03 - 00:00)
Ami nem öl meg, attól csak erősebbek leszünk! Ezt a közhelyszámba menő hétköznapi bölcsességet nem ártana felidézniük mindazoknak, akik folyamatosan sírnak az utóbbi évek elhúzódó válságai miatt. Miközben a válság azért húzódik el, mert nem tudtuk megoldani azokat a gondokat, amelyek miatt kirobbant. Pedig az okát ismerjük, hiszen egyszerű és nagyon is emberi: a kapzsiságra vezethető vissza.
(2011. 11. 09 - 00:00)
Bár sokáig húzták, kedden végleg lezárult. Eldőlt, hogy a Most-Híd és az MKP külön-külön méretteti meg magát a jövő évi előrehozott parlamenti választásokon. Bugár és Berényi így nem lesz közös listán, a felvidéki magyarok pedig választás elé kerültek. Ki a felelős a kialakult helyzetért?
(2011. 10. 22 - 00:00)
Bugár Béla kimondta: nincs választási koalíció az MKP-val. Abba lehet hagyni a találgatásokat meg a „közös lista, nagyobb esély a parlamentbe jutásra" jeligéjű biztatásokat. Pedig valószínűleg voltak ebben az országban páran, akik ebben reménykedtek. Voltak, akik nyilvánosan is hangot adtak ebbéli kívánalmaiknak még az mkp-s pártpolitikusok közül is. Sőt, meg merem kockáztatni, még olyanok is akadtak, akik őszintén hittek a nagy magyar összeborulás lehetőségében, bár ez azért egy kicsit abszurd gondolat. Ám a Most-Híd döntött, méghozzá feltűnően gyorsan, szinte esélyt sem hagyva a dolgok alakulásának. Még az sem tántorította el őket a döntésük meghozatalától, hogy pillanatnyilag úgy tűnik, közös választási lista ügyben a kezükben maradt a Fekete Péter.
(2011. 10. 21 - 16:45)
Ez az írás rövid elemzést szeretne nyújtani arról a történelmi-tudati háttérről, ami ezt a jelenséget élteti. A magyar oldalon néha bosszantó tájékozatlanság és naivitás jellemzi a nézeteket, amellyel egyesek ehhez a kérdéshez közelednek, míg a szlovák oldalon inkább a fóbiák, az előítéletek megléte a meghatározó.
(2011. 10. 21 - 00:00)
A világban manapság zajló történések egyre drámaibban irányítják rá a figyelmet arra, hogy a válság, amit korunk embere átél, feltehetőleg sokkal mélyebb, mint amilyennek a főáramú beszédmód bemutatni igyekszik. A Nyugat létszerveződési módja abszolút befolyásra tett szert az elmúlt évszázadok alatt, s a felvilágosodás azon alaptézisére épül, hogy a „sötét középkor” után az emberiség végre lerázza magáról a „babonák béklyóit” és a „szellem ragyogása” majd végre „szabaddá” teszi a világot. A hétköznapi ember automatikusan úgy véli, hogy ezek az uralkodó tételek nemcsak, hogy igazak, de megkérdőjelezésük nem is lenne értelmezhető.
(2011. 10. 10 - 00:00)
Makovecz Imre szereti a borús látleleteket, nyilván azért, mert borús a valóság is, de mindig kiderül, hogy az idős építész a lelke mélyén megrögzött optimista. Míg a legtöbb gondolkodó szétvert országról és kisemmizett nemzetről beszél, Makovecz Imre a magyar kultúra rejtett értékeit, a magyar nép életben tartó ösztöneit emlegeti.
Nostradamus élete végén, öregen és betegen kapta a megrendelést egy magyar főembertől, hogy írjon próféciákat Magyarországról. Ez a "nagyhírű és vitéz" nemzet fia háromezer ezüstöt fizetett Nostradamusnak ezért a munkáért, s a megrendelő személyében gróf Zrínyi Miklósra ismerünk, a szigetvári hősre, aki valóban három hónappal élte túl a jóslatok szerzőjét, s 1566. Szept. 8.-án halt hősi halált. Napjaink történései is visszaköszönnek:
Ebben az írásban megvizsgálunk egy olyan jövőképet, melyet ellenségünknek sem kívántunk volna, mégis ránk vár. Ilyen jövő ismerete súlyos terheket ró az írástudóra. Milyen felelősségünk van, mit tehetünk? A kutató tényeket tár fel. Nincs döntéshelyzetben, szavát azonban fölemeli.
(2011. 10. 09 - 00:00)
Fontos, kritikus szakaszához érkezett a magyar nemzet ellen évszázadok óta zajló háború. A minket függésben tartó pusztító világerő, amely az elmúlt fél évezred során már öt, látszólag különböző birodalomnak mutatta magát, ám gátlástalan létfelélő, eredendően parazita jellegét végig megőrizte, újabb átalakulás előtt áll. Mivel eddig minden újabb megjelenési formája az ellenünk folytatott háború egyre veszélyesebb fegyvereit hozta magával, így most is erre kell készülnünk.
Az oldal tetejére