Murphy törvénye szerint „Ami el tud romlani, az el is romlik.” A szállóigeként régóta létező megfigyelés Edward Murphy amerikai mérnökre utal, aki ezt 1952-ben hozta tudomásunkra. Állítólag később megtoldotta a másodikkal is, hogy „ha egy dolognak két kimenetele van, mindig a rosszabbik irányba megy“...

Valahogyan így vagyok a jelenlegi politikai helyzettel is. Szövetség...platformok...három Híd-tömörülés...Kékek...Magyar Fórum...mi jön még?

Most már biztosnak látszik, Zuzana Čaputová elnök-asszony nem indul a jövőre esedékes elnökválasztáson. Nem tudom kihagyni és a jelen helyzetre rá kell húzni Murphy 2. törvényét, amely szerint most örülni, illetve szomorkodni volna „ildomos“. Ha a hazai politikai helyzet normálissá tétele a cél, akkor kicsit örülni is lehetne, mert kitisztulna a politikai játszótér és végre kibújna a szög a zsákból a PS-t is illetően, hogy ki is a „gazdi“.

Ha pedig elfogadjuk a világban és így Európában is a „libsevikek“ – értsd neoliberális-újbolsevikek – kemény előretörését, amely még messze van a csúcspontjától és kiteljesedésétől, akkor sírnunk kéne, mert erre az esetre is érvényes Murphy 1. törvénye, miszerint a rossz is elromolhat, s így Čaputová után csak rosszabb jöhet.

Nem egy szívderítő helyzet!

Hallgatom többek között az egyetlen szlovákiai magyar nyelvű állami rádiót, ahol a tendencia folytatódik, már a vízcsapból is pl. a Magyar Fórum és elnöke folyik a politológiailag semmitmondó, sokszor ellentmondó kijelentéseivel, pávatáncával.

A rádió által megszólított politikusok adáspercei fordított arányban állnak liberalizmusuk fokával – tehát minél konzervatívabb, nemzetibb, keresztényibb valaki, annál kevesebbszer (sőt, egyáltalán) nem kap helyet az adásidőkben. Tehát Murphy törvényeit figyelembe véve semmi új a Nap alatt.

Mi, felföldi magyarok, megint semmit sem tanultunk Svätopluk három vesszőjéből! A 3% + 1,4% + 0,8% több mint az 5%, de egyenként szinte a nullával egyenlő – már ami a parlamentbe való jutást illeti 2023. szeptember 30-án.

Így a két Murphy törvény együttesen azt jelzi, hogy (kölcsönös) jobbítási szándék nélkül valaki(k)nek nagyon megfelel a magyar politikai képviselet megosztása és meggyengítése. Meg is kapják érte a harminc ezüstöt!

Hiszen emlékezzünk csak vissza az MKDM-Együttélés koalicióra és parlamenti munkájukra vagy az MKP kormánymunkájára 1998-2006 között. Ebben az időszakban azért a Parlament is másképp, disztingváltabban viselkedett (mert pl. ott voltak a „magyarok“).

A szlovák politikai palettát a hazai magyarság erős parlamenti képviselete és részvétele nélkül reális időn belül csaknem lehetetlen lesz normális állapotba hozni, hacsak nem tartjuk annak majd azt a totális liberális káoszt, ami most itt kezd kialakulni.

Ezért ismételten és melegen ajánlom tanulmányozni Murphyt, mert ha így folytatjuk, nyálcsorgatva fogunk állni a Parlament bejárata előtt, képviselői igazolványok nélkül, egy „libsevik“ diktatúrával szemben.

Mind! Összesen!!!

Csaxóltam!...

                                                                                                                          Agárdy Gábor