Trump megválasztása után több mint két hónap telik el, míg hivatalosan az USA beiktatott elnöke lesz. Addig a Biden-adminisztráció látja el alkotmányos feladatát...
Ez a két hónap éppen elég lesz arra, hogy Biden, béna kacsaként, szenilis öregemberként – természetesen a demokraták és a neokonok csapatát is bevonva – elégtételt vegyen Trump fényes győzelméért. Ebbe beletartozik az is, hogy a régi szólásmondás szerint „nincs ingyenebéd“, még az orosz – ukrán proxyháborúban sem.
A maradék két hónap alatt az USA-adminisztráció szívesen kifizetné azt a 95,34 milliárd dolláros segélycsomagot, amit a kongresszusnak jóvá kell hagynia. A következményeket majd az új kormányzat viselheti.
Ezt 2024 februárjában mondta Viktoria Nuland a CNN-nek adott interjúban: "Nem szabad elfelejtenünk, hogy ennek a pénznek a nagy része egyenesen hozzánk, az Egyesült Államokba kerül vissza fegyvergyártásra". ( 2024. február 23. - „We will ‘tighten the noose’ on Putin, vows US State Department’s Victoria Nuland | CNN” -angol nyelven.).
Ha valaki veszi a fáradtságot és elolvassa a Wikipédián a róla írt sorokat és a hozzátartozó 31 bő magyarázatot és lábjegyzetet, akkor rájön, hogy mire kellett pl. a Finnország és Oroszország határán dúló NATO-hadgyakorlat. Ugyanis Victoria Nulad szerint a több mint 95 milliárdos támogatás nagyjából ¾-e visszakerül az Egyesült Államokba a fegyvergyártókhoz.
Nagyobb gond azonban az oroszok által első alkalommal bevetett termobárikus interkontinentális rakéta. Ez az aránylag új fegyver irtózatos hővel, majd drasztikus nyomáscsökkentéssel (majdnem vákuummal) hat még a nem légmentesen lezárt óvóhelyeken is, hogy nincs nagy esély a becsapódás párszáz-ezer méteres körzetében a túlélésre. Nincs radioaktív utánsugárzás, a terület azonnal elfoglalható.
Oroszország így még nagyobbat kanyaríthat le Ukrajnából és így kevesebb földterület kerül majd a „segély“ néven kölcsönt adó pénzemberek markába. Mert ugye, a FED annyi dollárt nyomtat, amennyit csak akar, csak ez a pénztömeg vagy papírhalmaz ne maradjon az Egyesült Államokban, mert akkor tud csak igazán „hasznosulni“.
Itt kell megemlíteni Viktoria Nuland 2014-ben a CNN-nek tett nyilatkozatát, hogy 1991 óta az Egyesült Államok legalább 5 milliárd dollárt költött arra, hogy a demokráciát népszerűsítsék Ukrajnában. Mint látjuk, milyen az USA héjáinak és béna kacsáinak a demokráciája.
Most az Egyesül Államok menti a még menthetőt a befektetett pénzekből és a felvásárolt többszázezer hektár szántóföldből. Ez a háború egyik legfontosabb tényezője.
Nem elhanyagolható azonban más nyesanyagok és források területének lehetséges elvesztése, amit a demokrata kormányzat az ukrán kölcsönökön keresztül már-már a magáénak tudott. Ezek pedig stratégiai nyersanyagok (lítium, urán, sztroncium, stb...).
A pénz nagy úr, a FED-i előállítóik még nagyobbak, legnagyobbak azonban a kölcsönadók, mert hozzájuk jön vissza kamatostul.
Ebben az egész „béna kacsázásban“ az a legszörnyűbb, hogy Európa és benne az EU vezető képviselői (tisztelet a kivételeknek) hülyegyerekként viselkednek, mintha csak egy Monopoly-játékot játszanának, aminek nincs tétje.
Valahol a Nuland-körökben ez is a cél: kinyírni Európát, legyengíteni Oroszországot, kifosztani nyesanyagait, megszerezni Ukrajna legjobb termőföldjeit és nyersanyagait, valamint megakadályozni Eurázsia létrejöttét, hogy aztán Kínával lehessen „foglalkozni“.
Kétlem, hogy a fent leírtakat ezt a mostani béna kacsázás még teljes egészében eléri. De a „deep state“, a mélyállam, ha Trump nem figyel oda eléggé, részben elérheti és akár hosszú évekre is megkeserítheti az új kormányzat életét.
Ezáltal a miénket is. Mert a III. világháború kirobbantásának esélye nem egyenlő a nullával!
Agárdy Gábor
U.I.: Viktoria Nuland 2024 március végével nyugdíjba ment. Nuland nyugdíjazásáig Antony Blinken külügyminiszter, Jake Sullivan nemzetbiztonsági tanácsadó és harmadikként Nuland határozták meg a Biden-kormány külpolitikáját. A nemzetközi tiszteletnek örvendő Seymour Hersh oknyomozó újságíró szerint ennek a triumvirátusnak a tagjai az Egyesült Államok történetének legtehetségtelenebb külpolitikai vezetői voltak . (International Who's Who of Authors and Writers, 2008, 374. oldal).