Konrad Adenauer a II. világháború után 1950-ben megteremtette az NSzK egyik meghatározó pártjátnak - a CDU politikai alapjait. Ennek alapja az igazi kemény kereszténydemokrácia volt, amelyet De Gasperi és Schuman is támogatott…

Pár évtizeddel ezelőtt a napokban elhunyt Helmut Kohl ezt olyan szintre emelte, amely lehetővé tette az NSZK és később egész Németország felemelkedését a világgazdaság prominens szintjére.

 A 60-es évek végén azonban történt valami. Felbukkant egy Angela Kasner nevű hölgy, aki lánya volt annak a  Horst Kasner berlini származású evangélikus lelkipásztornak, aki még 1954-ben, néhány héttel Angela születése után a családdal az NSzK-beli Hamburgból az NDK-beli Templinbe költözött. Akkor, amikor a németek 99,99 % az agyonlövetést is vállalva pont a fordított irányt választotta volna, ha lett volna rá módjuk. Angela az NDK-beli FDJ (kommunista ifjúsági szervezet) tagja volt  és Moszkvában is kapott képzést. Majd férjhez ment Ulrich Merkelhez, kitől később elvált, de nevét megtartotta.

 Angela Merkel politikai pályafutása 1989-ben kezdődött, amikor belépett a Demokratikus Ébredés nevű ellenzéki mozgalomba, majd ennek a CDU-val való fúziója után tagja lett a CDU-nak és 1990-ben a Bundestag képviselője lett.

 1991 és 1994 között a Helmut Kohl vezette német szövetségi kormány ifjúsági és nőügyi minisztere volt. Felfedezőjének Kohlt tartják. 1994 és 1998 között környezet-, természetvédelmi és a reaktorok biztonságáért felelős miniszterkét szolgált.  Az 1999 novemberében kirobbant pártfinanszírozási botrányt felhasználva Helmut Kohlt könyörtelenül kiszorította a párt irányításából, majd 2000 áprilisában a szintén érintett Wolfgang Schäuble lemondása után a CDU elnökévé választatta magát mint az első ilyen magas pozícióba került volt NDK-s ifjú női kommunista politikust, aki azelőtt az FDJ egyenruhájában masírozott Kelet-Berlinben.

 Köztudott, hogy Kohl mindig is középjobb, kereszténydemokrata politikát csinált, amit alátámasztott a bajorországi keresztényszocialista  CSU politizálásával. A CSU jobbra állt a CDU-tól, főleg Strauss elnöklete alatt. Ezalatt az idő alatt Kohl indította be azt a gazdasági gőzhengert, amelynek mai babérjait Angela Merkel aratja le. A CDU-CSU pártszövetség Kohl vezetése alatt sosem volt baloldali vagy liberális színezetű.

Kohl tartotta magát az alapító atyák véleményéhez: „...Európa vagy keresztény lesz, vagy nem lesz...“. Így alakította politikáját is.

 Merkel azonban az utóbbi években csinált egy kemény fordulatot a baloldal és a liberálisok felé, ugyanis a politikai színtéren megjelent a kokurencia: a kemény jobboldali  AfD párt (Alternatíva Németországnak). Közben kiderült, hogy az USA-béli Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) lehallgatta számos vezető európai politikus, köztük Angela Merkel telefonját is. Ezek után Merkel furcsán kezdett viselkedni, felmerült a zsarolás gyanúja is. A menekült- és migránsválságban mindenkit meghívott, a „wir schaffen das“ (...meg tudjuk csinálni...) szlogen alatt láthatólag a német jólétet akarja biztosítani az elöregedő és kihalófélben lévő, de még mindig gazdaságilag  csúcson járó Németországnak. Ha figyelemmel kisérjük ezt a lassú de biztos szemléletváltást, akkor rájövünk, hogy Angela Merkel nemhogy középre tolódott, hanem sokszor átlóg a politikai paletta bal- illetve liberális oldalára is. Biztosan jó oka van rá.

 Annyira tolta magát a liberálisok felé, hogy ma (2017.6.30.) a Bundestag arról szavaz, hogy engedélyezik az egyneműek házasságát és gyermekvállalását. A törvényt meg fogják szavazni, mert a német lakosság 75 %-a egyetért a tartalmával, 20%-a a lakosságnak ellene van. A gyermevállalásnál valamivel alacsonyabb az egyetértés, az elutasítás picit magasabb. A CDU-CSU koalícióban a támogatás 73% körüli, ami még pár éve elképzelhetetlen volt. Tehát ezzel is nyomul Németország a „politikailag korrekt globális erőtérbe“, ahol már eluralkodóban van a szervezett káosz.

Angela Merkelnek sikerült Németországot a saját (bal-liberalizálódó?) képére formálnia, a kérdés már csak az, hogy kinek az utasítására történt mindez. Ugyanis FDJ-os kutyából nem lesz sohasem tökéletes CDU-CSU-s szalonna.

Hiába! Ősszel Németországban választások lesznek, kellenek a szavazatok. A nemrég elhunyt nagyöreg Helmut Kohl pedig forog a sírjában!

                                                                                                               Agárdy Gábor

P.S.:  2017.7.1.: A törvényt megszavazták, 393 igen szavazattal, a CDU-CSU koalíció 25 %-a is megszavazta. 226-an szavaztak ellene, köztük  Angela Merkel is.  Négyen tartózkodtak a szavazástól.